مطالب خواندنی و سرگرمی پلاسی


http://www.irangrand.ir/uploads/admin/1390/11/03/9/840d40ef9f.jpg

محققان دانشگاه تورنتو با انجام آزمايشي به منظور شناسايي صورتهاي زيبا توانستند نسبتهايي را براي ويژگي هايي که مي توانند زيبايي را به صورت فرد ببخشند ارائه کنند.

به گزارش مهر، دانشمندان دانشگاه تورنتو نسبتهاي يک صورت زيبا و متناسب را محاسبه کرده و اعلام کردند زيبايي صورت ارتباط زيادي با فاصله ميان چشمها، بيني و گوشها با يکديگر دارند.
در حالي که حد وسط خوانده شدن در مورد زيبايي يک صورت معمولا يک تعارف به شمار مي رود، دانشمندان اعلام کردند اکثر صورتهايي که مردم آنها را حد وسط مي دانند از نسبتهاي طلايي فرمول آنها برخوردارند. به گفته آنها برخي از خصوصيات در صورت هستند که با زيبا يا نازيبا خوانده شدن آن در ارتباط مستقيم قرار دارند. براي مثال چشمهاي بزرگ از نشانه هاي زيبايي شناخته مي شون با اين حال محاسبات جديد نشان مي دهد ساختار صورت با قوه درک انسان از آن ساختار نيز در ارتباط نزديکي است.
دانشمندان در ابتدا از تعدادي از دانشجويان خواستند از ميان تصاوير افرادي که خصوصيات صورت آنها تغيير پيدا کرده بود و تصاويري که صورتهاي طبيعي را نشان مي دادند، زيباترينها را انتخاب کنند. نتايج نشان داد تمامي دانشجويان تصاويري را انتخاب کردند که با نسبتهاي محاسبه شده جديد همخواني دارند.
بر اساس گزارش تلگراف، محاسبات جديد نشان مي دهد زماني که فاصله مردمک چشمهاي فرد در حدود 46 درصد از پهناي صورت در ميان دو گوش باشد فرد از صورتي جذاب برخوردار است. نسبت ديگر زيبايي فاصله ميان چشمها تا لب است که بايد يک سوم فاصله طولي صورت، از خط رويش مو تا چانه باشد.بخش نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]


موضوعات مطالب