مطالب خواندنی و سرگرمی پلاسی


راهنمای تگ ها و کدهای رزبلاگ برای طراحی و تغییر قالب وبلاگ

 

برای طراحی قالب های رزبلاگ شما می توانید در کنار تگ های html ، از تگ ها و کدهای رزبلاگ برای دسترسی به مطالب و اطلاعات وبلاگ خود استفاده نمایید.

div> تگ های رزبلاگ : شامل 2 تگ بلاک (Block) و چرخه (Loop) می باشد که این تگ ها به شکل <RB:BlockNAME_Block> و <RB:BlockNAME_Loop> آغاز شده و به شکل های </RB:BlockNAME_Block> و </RB:BlockNAME_Loop> بسته می شوند . که در آنه به جای BlockNAME نام بلاک قرار می گیرد.

کدهای رزبلاگ : کدهای رزبلاگ ، عبارتهایی هستند که ب استفاده از آنه می توانید به مقادیر ، محتویات و اطلاعات مختلف وبلاگ خود دسترسی داشته باشید . کدهای رزبلاگ به شکل [RB:CODENAME]استفاده می شوند که در آنه به جای CODENAME نام کد قرار می گیرد . به طور مثال کد [RB:Blog_Title]حاوی عنوان وبلاگ می باشد.
الف - کدهای عمومی : کدهایی هستند که آنه ر می توانید در هر کجای قالب وبلاگ خود استفاده نمایید . این کده همواره دارای مقادیر و محتویات عمومی و مورد نیاز شم در وبلاگتان هستند. مانند [RB:Blog_Email] که به معنای ایمیل مدیر وبلاگ می باشد.
ب - کدهای خاص : این کده ر فقط باید در بلاک مربوطه به آن ها استفاده کرد . این کد ها در خارج از بلاک مربوطه دارای ارزش و مقدار نیستند. مانند کد انواع حالت های یک نوشته متحرک حاوی عنوان مطلب ارسالی است ، فقط در بلاک <ROZBLOG> قابل استفاده می باشد.

بلاک چیست ؟ بلاک (Block) ، محدوده ای از کد ها و تگ های مرتبط با موضوع آن بلاک می باشد . به غیر از کدهای عمومی که در بال توضیح داده شده ، سایر کد ها و تگ های قالب ، باید در محدوده بلاک مربوطه باشند . هر بلاک به شکل <RB:BlockNAME_Block> آغاز و به شکل </RB:BlockNAME_Block> بسته می شود. که در آن BlockNAME نام بلاک مربوطه است. به طور مثال بلاک پیوندهای روزانه با <RB:Link_Daily_Block> آغاز و با </RB:Link_Daily_lock> بسته می شود. و کد هایی همچون [RB:linkdaily_text] و [RB:linkdaily_href]که مربوط به عنوان و لینک پیوند روزانه می باشد ، در محدوده بلاک مورد نظر باید قرار داشته باشد. همانگونه که پیشتر نیز گفته شد ، تنها کدهای عمومی نیازی به بلاک ندارند.

چرخه چیست ؟ چرخه (Loop) ، محدوده ای از یک بلاک است که تعداد تگ ها و کدهای آن محدوده به طور متناوب در داخل بلاک تکرار می شوند . به طور مثال در بلاک پیوند های روزانه ، برای نمایش چندین پیوند روزانه در داخل بلاک ، نیاز به یک چرخه می باشد.
چرخه ها به شکل <RB:BlockName_Loop> آغاز و به شکل </RB:BlockNname_Loop> بسته می شود. مثلاً در مورد پیوندهای روزانه این چرخه به شکل <RB:Linkdaily_Loop> آغاز و با </RB:Link_Daily_Loop> بسته می شود.
در این چرخه کد هایی که به طور متناوب تکرار خواهند شد قرار می گیرند، همچون کد های [Linkdaily_Description] و [Linkdaily_Url] و [Linkdaily_Title] که مربوط به عنوان ، آدرس لینک و توضیحات هر پیوند روزانه می باشند که به علت اینکه پیوندهای روزانه می تواند شامل بیش از 1 مورد باشد ، باید در چرخه قرار گیرند .
مانند جدول زیر :


انواع حالت های یک نوشته متحرک

سلام.
امروز هم براتون انواع حالتهاي يك نوشته متحرك رو مي نويسم. اميدوارم كه خوشتون بياد.
نوشته هاي متحرك سه حالت دارند. حالت اول به اينصورته كه يك متن از يك سمت حركت مي كنه و از سمت ديگه خارج ميشه و اين چرخه تا به آخر وجود داره
مثال:

نوشته متحرك فارسي از نوع اول

حالت دوم هم به اين صورته كه نوشته از يك سمت حركت مي كنه و بعد از اينكه به سمت ديگه مي رسه به طور كامل از حركت مي ايسته. بخاطر همين هم به اسلايد معروفه.
مثال:

نوشته متحرك فارسي از نوع دوم

نوع سوم هم به صورت برخورد به ستونه. يعني نوشته بعد از رسيدن به آخر خط دوباره بر ميگرده به اول خط و بالعكس
مثال:

نوشته متحرك فارسي از نوع سوم (برخورد به ستون)

 


 

 

کد قراردادن متن متحرک فارسی در وبلاگ


 

 

کد وبلاگ حرکت نام وبلاگ در استاتوس بار


 

 

کد متن متحرک فارسی در وبلاگ 

 

کد منع انتخاب کلمات جهت جلوگیری از کپی برداری


کد تمام صفحه شدن هنگام ورود به وبلاگ

 


در كد بالا شما باید آدرس اینترنتی فایل فلش خود را به جای عبارت adres flash قرار دهید. برای آپلود فایل فلش می توانید از سایت های آپلود قرار داده شده در قسمت سایت های آپلود وبلاگ استفاده نمایید.


کد ممنوع کردن راست کلیک بدون پیغام

 

راهنمای استفاده: بر روی جعبه راست کلیک کرده، Select all را انتخاب کنید. مجدد راست کلیک و گزینه copy را انتخاب کنید و در پایان کد را در قسمت<head> قالب وبلاگ خود  past کنید. موفق باشید.

 


موضوعات مطالب