مطالب خواندنی و سرگرمی پلاسی


قــلب دوم...

 

شنیده بودم " پـــا "، " قــلب دوم " است


امّا باور نداشتــــــــم

تا آن زمــــان که فهمیــــدم

وقتـــــی دل مانـــدن ندارم ...

پای ایســــتادن هــــــــــم نیست ...!!! ♥♥فکر می‌‏‌کنید وقتی مارهای زنگی دمشان را تکان می‌‏دهند، صدای تکان خوردن حلقه‏‌های روی دمشان را می‌‏شنوند؟ مدت‏‌زمان زیادی است جانور‌شناسان به دنبال پاسخ این سوال هستند: مار‌ها که گوش‏‌های خارجی ندارند، چطور صدا را می‌‏شنوند؟ گروهی پژوهشگر در جدید‌ترین بررسی‌ها نشان دادند که امواج صوتی ارتعاشاتی را در جمجمه مار پدید می‌‏آورد و گوش داخلی او، این ارتعاشات را احساس می‌‏‌کند! «بروس یانگ» زیست‏‏‌عصب‏‌شناس دانشگاه ماساچوست که در این تحقیق شرکت نداشته، می‌‏‌گوید: «براساس افسانه‏‌های قدیمی و کهن، مار‌ها ناشنوا هستند.» اما بررسی‏ رفتار‌شناختی مار‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها می‌شنوند و حالا این پژوهش جدید، یک گام جلو‌تر رفته و توضیح می‌دهد که مار‌ها چگونه می‌‏شنوند...دانش > نجوم  -خبر آنلاین > برای سفر به داغ‌ترین منطقه کیهان ابتدا باید از خورشید گذشت، قلب آتشین منظومه شمسی. دمای سطح خورشید 5800 درجه کلوین است، اما این دمای زیاد به هیچ وجه یک رکورد کیهانی به شمار نمی‌رود.
محمود حاج‌زمان: برای سفر به داغ‌ترین منطقه کیهان ابتدا باید از خورشید گذشت، قلب آتشین منظومه شمسی. با دمای سطحی 5800 درجه کلوین، خورشید ما از سردی فاصله زیادی دارد؛ اما این دما به هیچ وجه یک رکورد کیهانی به شمار نمی‌رود. ستارگان ابرغول آبی که جرم سنگین‌شان با فشردن هسته ستاره، کوره‌ای هسته‌ای را درون آنها به وجود می‌آورد؛ بیش از 50 هزار درجه کلوین حرارت دارند.آیا میدانید : شن خیس از شن خشک سبک تر است.آیا میدانید : حرف C هیچ وقت در املای اعداد انگلیسی بکار نمی رود.آیا میدانید : بهترین زمان خواب از ساعت ?? شب تا اذان صبح است.آیا میدانید : عقاب معمولاً هنگام پرواز، مستقیم به خورشید می نگرد.آیا میدانید : کهکشان راه شیری تقریبا صد میلیارد ستاره دارد.آیا میدانید : ?? درصد گیاهان در اقیانوس ها رشد می کند.


1

- آن چیست که یکی است و همیشه با تو است؟
2 - عجایب جنگل بی پایه دیدم، عجایب چادر بی سایه دیدم،


بدیدم صنعت پروردگارم، دوتا سوداگر بی مایه دیدم.


دانستنی هایی از بدن انسان

آیا می دانید؟

  • آیا می دانید 11 درصد از انسان های کره زمین چپ دست هستند

  • آیا می دانید اگر خوراکی با بزاق دهان مخلوط نشود نمی توانید آنرا بچشید

  • آیا می دانید افراد به طور متوسط ظرف زمان 7 دقیقه به خواب می روند

  • آیا می دانید 8 درصد از افراد یک دنده اضافی دارند


 

تمرین دوچرخه سواری اجازۀ فعالیتی طولانی مدت و شدید را به شما می‌دهد و اگر بخواهیم دقیق بگوییم ، باعث بیشترین حد اکسیداسیون چربی های می‌شود.


 


موضوعات مطالب